خانه شماره 39

یک دفترچه نویسه‌های شخصی در مورد آنچه ما بدان می‌اندیشیم.
جد و جهد

تذهیب سربرگ

بسم الله چرم

blog pic blog pic

زکات العلم نشرة. اگر بشود اسم این سیاهه‌ها را علم گذاشت. البته بخش اعظم آن دل‌نوشت است. برای نشر فرهنگ و دین می‌نویسیم شاید که خدا هدایتمان کند.

طبقه‌بندی موضوعی

قرآن چرم امام خامنه‌‌ای استاد پناهیان

dotالگوریتم عبادت!

شنبه, ۱ فروردين ۱۳۹۴، ۰۶:۲۳ ب.ظ

نشان اختصاصی خانه شماره 39یکی از مشکلات امروز تولید علم در حوزه محصول‌محور نبودن و نداشتن یک انسجام تولید تا مصرف علم است. مطلبی که گنگ خواب‌دیده‌ای مانند من تصمیم دارد بگوید‏، شرح و بسط بسیار می‌خواهد.

یکی دیگر از مشکلاتی که گریبان‌گیر علوم نظری است شرح و بسط بسیار علوم و حجم زیاد مطلب است که مخاطب نمی‌تواند در انتهای کتاب یک شاکله صحیح از مطلب در فکرش ایجاد کند و یا شاکله ایجاد شده در دیگر افکار احتمالا متفاوت خواهد بود. این تفاوت سرآغازی برای اختلافات نظری خواهد شد کما اینکه در این علوم شاهد آن هستیم.

نمودار زیر پیرامون مباحثی است که گاهی با نام علم اخلاق و گاهی با نام مبارزه با نفس و گاهی با نام «آنچه خدا از ما می‌خواهد» مطرح می‌شود. این نمودار شمای کلی و ساده‌سازی شده‌ای از سیر رشد انسان است.  البته باید این نکته در خاطرم باشد که نسخه اولیه و غیرقابل استنادی است که نیاز به اصلاح ساختاری و محتوایی دارد. همچنین مخاطبان محترم بدانند که این‌یک «نقشه سرد» است و نمی‌توانید به آن تکیه کنید بلکه تنها برای کسانی که در مسیر هستند یک دستورمنطقی را ترسیم می‌کند تا کمی به جایشان در این زمین‌بازی اشراف پیدا کنند.

نمودار اجمالی عبادت

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.

تخته سیاهتخته سیاهتخته سیاه

نوشته تخته نوشته تخته نوشته تخته